پاسچر

ستون فقرات چیست ؟

پایه اساسی بدن را ستون فقرات ایجاد می کند. بر روی این مدار سر،دستها،لگن و پاها قرار می گیرند و زیبایی آفرینش این است که ستون فقرات با نوع قرار گرفتن خود به صورت انحنا های قسمت گردن پشت ،مهارت تاب سنگینی دست ها،سر و … را می یابد.

در آغاز متولد شدن ستون فقرات به حالت قوس یا cشکل می باشد.و با مرور زمان برآمدگی قسمت گردن و کمر افزایش می باید و در کل ستون فقرات حاوی 4 انحنا به صورت گودی و برامده می گردد یعنی دو گودی و دو برآمدگی.

این برآمدگی ها و گودی ها کاملا نظارت شده است و حاوی تعداد معینی می باشند. در کل بودن این چهار انحنا برای تاب سنگینی و امکان فعالیت بدن از نظر خم شدن به جلو،عقب وطرفین و تغییر جهت الزامی می باشد.

در صورت کاهش یا افزایش این 4 انحنا ستون فقرات دردهای ستون فقرات مشخص خواهند شد. زیاد شدن بیش از اندازه گودی گردن و یا کمر از دلایل کمر درد یا گردن درد می باشد. زیاد شدن بیش از اندازه برآمدگی پشت هم سبب بیماری و نوع راه رفتن به حالت قوز کرده خواهد شد.

پاسچر

درخواست مشاوره

مشاوره آنلاین با متخصصان کلینیک درد و توانبخشی نگین آزادی

تیم کلینیک درد و توانبخشی نگین آزادی در کنار تخصص و دانش، اخلاق مداری را در سرلوحه کار خود قرار داده تا بتوانیم برای شما محیطی امن و آرامش بخش را فراهم نماییم. جهت تعیین وقت برای ویزیت حضوری با شماره ۰۲۱۶۲۷۵۶۴۴۱ تماس بگیرید و یا با تلفن گویا به شماره ۰۲۱۴۵۱۸۶۸۰۷ وقت ویزیت خود را معین کنید. همچنین می توانید در فرم زیر شماره تلفن خود را وارد نمایید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.

فرم مشاوره آنلاین

فرم مشاوره آنلاین

sslide01

پاسچر ، پوسچر یا موقعیت بدن چیست ؟

موقعیت بدن شامل این میشود که از وضعیتی که بدن در موارد متفاوت  مثل ایستادن،نشستن،خوابیدنو یا جابه جایی اجسام به خود می گیرد.

پاسچر

پاسچر چه تاثیری بر بدن ما دارد ؟

پاسچر یا موقعیت درست بدن اثرات بسیار زیادی روی تندرستی  ستون فقرات دارد.فردی که در حالت ایستاده انس گرفته است که حالت قوز کرده به خود می گیرد و یا به عبارتی سربه زیر راه می رود فشار روی ستون فقرات گردنی و قسمت های پشت و شانه ها و عضلات پیرامون آنها زیاد می شود و بیمار گریبانگیرگردن درد می شود.

برای این افراد هر معالجه ای زود گذراست به جز اینکه مداوا درست ستون فقرات هم انجام شود. و به بیمار نوع درست ایستادن تعلیم داده شود.

در ایستادن مناسب در کل بدن فقط 4 عضله پرکار خواهند بود

درخواست مشاوره

مشاوره آنلاین با متخصصان کلینیک درد و توانبخشی نگین آزادی

تیم کلینیک درد و توانبخشی نگین آزادی در کنار تخصص و دانش، اخلاق مداری را در سرلوحه کار خود قرار داده تا بتوانیم برای شما محیطی امن و آرامش بخش را فراهم نماییم. این مجموعه همه روزه از ساعت 9 الی 22 وروزهای تعطیل از ساعت 11 تا 19 فعال می باشد. برای تنظیم وقت و مراجعه حضوری می توانید از طریق شماره تلفن های 02162756441  و 09903872640 و تلفن گویا 02145186807 با این مرکز تماس بگیرید..

دوستان شما در کلینیک توانبخشی نگین آزادی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *